Nie ma wymiaru, którego szukasz? Napisz do nas, wycenimy dla Ciebie indywidualną zmianę >>> biuro@visby.pl

Drewniana szafka nocna: sosna, buk czy dąb?

2023-09-07
Drewniana szafka nocna: sosna, buk czy dąb?

Szafki nocne to niemal obowiązkowe meble w każdej sypialni. Stojąc zazwyczaj przy łóżku, ułatwiają nam wypoczynek, dzięki wygodzie łatwego sięgania po najpotrzebniejsze drobiazgi, telefon czy książkę. Często służą również jako miejsce na nocną lampkę. Ponieważ stoją w bliskiej odległości od naszej twarzy, dobrym wyborem okażą się zwłaszcza drewniane szafki nocne.

Dlaczego drewno jest dobrym wyborem?

Drewniane szafki nocne nie bez powodu są chętnie wybierane przez klientów. Drewno jako materiał, po pierwsze wyróżnia się wysoką odpornością i świetnym wyglądem. Po drugie, kontakt z naturalnym drewnem uspokaja, sprawiając, że szybciej relaksujemy się w jego otoczeniu, co jest szczególnie ważne właśnie w sypialni. Drewniane szafki nocne nie zawierają szkodliwych substancji, nie przyciągają kurzu, a więc nie sprzyjają powstawaniu alergii. Meble z drewna są zdrowe także poprzez osobliwe właściwości związane z wpływem poziomu wilgotności w otoczeniu. W zależności od tego czynnika drewno rozszerza się lub kurczy samoistnie regulując poziom wilgotności powietrza w pomieszczeniu.

Bez względu na styl drewniane szafki nocne są piękne

Jeśli szukasz pięknego, oryginalnego i praktycznego mebla do aranżacji sypialni, drewniana szafka nocna to najlepszy wybór. Sklep Visby przedstawia propozycje różnorodnych modeli drewnianych szafek nocnych. Bez względu na to, czy preferujesz styl nowoczesny czy lubisz otaczać się przedmiotami minimalistycznymi czy przeciwnie kochasz się w luksusie, w ofercie sklepu Visby z pewnością znajdziesz modele odpowiednie do swojej sypialni. Różnorodne drewniane szafki nocne - od klasycznych, prostych po designerskie, zaskakujące w kształcie, otwarte i z szufladami, na nóżkach i sięgające podłogi - z pewnością zostaną docenione przez nawet najbardziej wymagających Klientów. Potrzebujesz tylko zdecydować się na gatunek drewna, z którego będzie wykonana Twoja szafka.

DREWNIANA SZAFKA NOCNA SOSNOWA VISBY GDYNIA

Które drewno do Ciebie pasuje?

Drewniane szafki nocne wytworzyć można niemal z każdego gatunku drewna, jednak najczęściej stosuje się sosnę, buk i dąb. Każde z tych gatunków drzew charakteryzuje się szczególnymi sobie właściwościami i ma wspólną cechę - jest niepowtarzalne w swoim wyglądzie.
Najbardziej szlachetnym drewnem z wymienionych jest dąb. Jest jednym z najtwardszych gatunków drewna. Jego naturalny kolor to ciepły brąz, idealny do przytulnej sypialni. Wybór drewnianej szafki nocnej z dębiny to klasyka i elegancja. Taka sypialnia zawsze kojarzy się z ponadczasowością i luksusem.
Drewniane szafki nocne z drewna bukowego zwykle będą jasne, o subtelnym i miłym dla oka odcieniu. Buk cechuje twardość i trwałość. Wdzięcznie poddaje się obróbce i pozwala na swobodną pracę nad kształtem i wzorami podczas produkcji. Bukowe meble mają opinię ciepłych i eleganckich.
Sosna to jasne drzewo z mocno zarysowaną linią słojów. Jest łatwe w obróbce, sprężyste a jednocześnie wytrzymałe na urazy mechaniczne. Szybko schnie i łatwo pokryć je farbą. To poszerza możliwości aranżacyjne sosnowych szafek nocnych, pozwalając na zabarwienie ich niemal na każdy kolor.

Drewniana szafka nocna to Twój styl

Drewniane szafki nocne to nie tylko doskonały wygląd i elegancki styl, to także wysoka wytrzymałość i długowieczność. Meble z litego, twardego drewna, takiego jak dąb, buk czy sosna są odporne na mechaniczne uszkodzenia i wiele czynników zewnętrznych. Dodatkowo wizualnie ocieplą wnętrze, dopełnią naturalnego wizerunku sypialni i pomogą zapewnić zdrowy i komfortowy wypoczynek. Drewnianych mebli nie da się podrobić. Każdy element ma swój niepowtarzalny charakter, rysunek drewna, sęki i odcienie. Nawet dwie jednakowe szafki różnią się wyglądem. Wybierając drewniane szafki nocne mamy do czynienia z materiałem pięknym i naturalnym, bez dodatku substancji klejących. Naturalne drewno jest antyalergiczne i antystatyczne, dlatego szafki nocne z niego wykonane mają wpływ na nasze samopoczucie i są korzystne dla naszego zdrowia.

 

Pokaż więcej wpisów z Wrzesień 2023
pixel